Skip to content

Kandideerin Riigikogu valimistel 5. märtsil 2023

  • by
Head sõbrad, tuttavad ja toetajad!
Olen otsustanud esmakordselt kandideerida 5. märtsil 2023 toimuvatel Riigikogu valimistel sotsiaaldemokraatide nimekirjas. Teen seda esimest korda pärast pikka ja põhjalikku kaalumist. Üheks ajendiks kandideerimisel on soov teha Valgamaa ning Kagu-Eesti hääl tervikuna rohkem kuuldavaks Toompea koridorides.
Sotside Valgamaa esinumbrina on mul suur vastutus valimiste ajal ja järgselt meelde tuletada, et Kagu-Eesti peaks olema riigi teravdatud pilgu all, sest meie võimalused suurte keskuste kauguse tõttu on teataval määral piiratud.
Koolijuhina pean oluliseks riigi jõulisemat tegevust, et meil oleks õpetajate järelkasv, sest ukse taga koputab kriis. Pean oluliseks kultuuriranitsa meetme suurendamist, mis võimaldab lastel osa saada kultuurist. Eriti peaks see olema keskustest väljapoole kaldu, sest üks bussireis Kagu-Eestist pealinna teatrisse on muutunud metsikult kalliks. Suureks mureks peani huvihariduse jätkusuutlikkust, sest siin on meil riigis tohutud käärid õpetajate palkade osas. Siin peab riik appi tulema, sest kõrgharidusega huvikooli õpetaja väärib samuti head palka.
Enda kogemusest võin öelda, et Tallinnast tagasi pöörduda väikesesse linna on väga keeruline, sest tihti napib elukohti. Seetõttu peaks tekkima riigil meede üürimajade ehituseks ning maapiirkonnas peaks elamute ehitamine kas või laenu saamisel olema märksa soodsamatel tingimustel, kui see on täna.
Teemasid, mille tahan tõsta fookusesse on mitmeid. Näiteks kättesaadavad ja jätkuvad tervishoiuteenused Valgamaal (EMO, perearstid), transpordiühenduste keskustega, mis tänu turutõrkele on peaaegu olematuks muutunud ning meie valmisolek kriisidega hakkama saamiseks, sest olgem ausad, see on meil alles lapsekingades, kui sedagi.
Seega, mõtteid ja soove mida ära teha, on palju. See ongi ajendanud mind kandideerima. Võtke ikka julgelt ühendust, kui on mõtteid või ettepanekuid, mida jagada ja millele tähelepanu pöörata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga