Skip to content

Tarvastu Gümnaasiumi 179. aastapäeva direktori kõne

  • by

Austatud koolipere!

Tervitan teid kooli 179. aastapäeval. Kool jõuab järjest enam väärikasse ikka ja juba järgmine aasta saame üheskoos tähistada kooli suurt juubelit. Sünnipäevad on alati pidupäevad, aga tegelikult korra ka möödunu meenutamiseks ja edasi vaatamiseks.

Meie koolis on palju aktiivsust, mitmekesisust, millega võib väga rahul olla, aga ka väljakutseid, mida iga päev endale seada. Hakkama tuleb saada erinevates olukordades, sealjuures proovida suhelda ja lahendada olukordi, mis pole meeldivad. Mõnikord tuleb ennast sundida, et tegevused läheksid korda, mõni hetk on õnnestumisi, mõni hetk on negatiivseid kogemusi. See kõik on ikka selleks, et valmistuda ette eluks kooliseinte vahelt väljudes.

Ma olen uhke meie kooli üle sellepärast, et kui Eesti üks ägedamaid dirigente Rasmus Puur lausub sõnad, et küll oli hea publik ja viisakad lapsed või kui teatris ütleb garderoobitädi, et nii häid lapsi ei olegi olnud, siis see täidab südame rõõmu ja positiivsusega. Neid hetki teie kohta on palju, kus teid kiidetakse ja kus te olete tublid. Olgu see õppimises, aktiivsus huviringides ja noortekeskuses ja mitmesugustest projektides. Häid eeskujusid on palju.

Head eeskujud ja positiivsus annavad palju rohkem. Igaühel on vastutus meie kooli ees. Küll erinevates rollides ja erinevate ülesannetega, aga kooli üks õpetaja, direktor, õppejuht või üks õpilane ei kirjelda kunagi, vaid iga üks meist annab oma panuse, et Eesti inimesed oleksid maailma targemad ja et meil kõigil läheks hästi ning et meie koolis oleks väga hea õppida.

Üksteisele eeskuju andmine ongi oluline. Jäljendame me tihti üksteist, arutleme. Nii vaatavad väiksemad aeg-ajalt suuremate poole, mõnikord ka vastupidi. Oma käitumist peame analüüsima, millist eeskuju see annab ja kuidas mõjutab see teisi. Koolis ei ole me üksinda, mina ise, vaid iga meie tegu mõjutab ka teisi. Üks korrarikkumine, üks hilinemine, üks tegemata jäetud töö, üks õnnestumine, üks ebaõnnestumine, üks halvasti ütlemine, üks halvasti öeldud sõna, üks naer vales kohas. Mõtelgem, kas meie tänased teod on eeskujuks või peaks mõne asja jätma tegemata, et olla hea eeskuju.

Viimasest sünnipäevast on maailm ja Eesti palju muutunud ning muutused jätkuvad. Peame olema valmis kiiresti kohanema ja valmis ootamatusteks. Hoiame südames ja oma tegudes seda, et Ukrainas toimuv sõda lõppeks ja meie sõbrad ukrainlased saaksid naasta tavapärase elu juurde. Et Ukraina võidaks, et see kurjus ei saaks edasi tegutseda. Ukrainlased ei väsi, meiegi ei tohi, mis sest et tavapärane elu on raskem. Muidugi, kes mäletabki varsti, kuidas elu enne 2020. aasta kevadet oligi.

Aga on jõuluaeg, maa on kaetud ilusa valge lumega. Me oleme täna siis koos, vaatamata sellele, et paljud meist on haiged. Ja saame uhked olla oma 179. aastase kooli üle!

Ma soovin teile ilusat sünnipäeva, head jõuluootuse aega ning tugevat tervist ja näidakem üksteisele head eeskuju!

Aitäh!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga