Skip to content

Tõrva vallavolikogus on ka järgmised 4 aastat 21 liiget

  • by
Tõrva vallavolikogu teisipäevasel istungil kinnitati Tõrva vallavolikogu teise koosseisu suuruseks 21 volikogu liiget. Kuigi Tõrva valla ametlik rahvaarv langes maikuus alla 6000, peab siiski tagama, et volikogus oleks väga erineva taustaga eri eluvaldkondade esindajat ja kaetust kõikidest Tõrva valla piirkondadest (Hummuli, Helme, Tõrva ja Põdrala) pärit inimeste esindatus. 21 volikogu liiget tagab volikogus mitmekesisuse ja erinevate ideede paljususe.
Vahetult peale omavalitsuste ühinemist oli elanike arv Tõrva vallas 6270, mis on nelja aasta jooksul vähenenud rohkem kui 270 inimese võrra. Üheskoos tuleb mõelda, mida saab teha omavalitsus ja kogukond (s.h ettevõtjad ja kolmas sektor), et elanike arvu vähenemist vähendada ja soodustada uute elanike siia kolimist. Üheks lähtekohaks on kindlasti head töö- ja elamistingimused, aga mitte vähem tähtis ka turvaline ja hästi planeeritud vallaruum. See hõlmab endas nii üürikortereid, mille turg on eriti maapiirkondades väga vähene, kuid ka ilus, hoitud ja turvaline elukeskkond ning jätkuvalt kvaliteetne alus- ja üldharidusvõrgustik.
Seega tuleb järgmisel neljal aastal lisaks betoonile kogukonnas läbi mõelda, millised kavalad ja innovaatilised lahendused oleksid, mis aitaksid meil tõrvakaid juurde tuua, aitaks vähendada tõrvakate äraminekut ja parandaks siinsete tõrvakate heaolu.
Üks on selge, 17. oktoobril valitava volikogu suurus on 21 liiget ning järgmisel neljal aastal peavad need 21 inimest koos kogukonnaga panema oma aja ja energia sellesse, et Tõrva vallas oleks nii praegustel kui tulevastel elanikel veelgi mõnusam, turvalisem ja kindlam elada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga